schody metalowe Warszawa

Schody metalowe, nierdzewne i kręcone - Warszawa

Nowoczesne schody metalowe, metalowo-drewniane, nierdzewne i kręcone (spiralne)

Schody oprócz tego, że służą do poruszania się po piętrach, pełnią też funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Różne modele oraz materiały wykorzystane do ich produkcji, pozwalają spojrzeć na nie na coś więcej niż tylko schody. Dlatego też w ofercie posiadamy schody metalowe, schody ze stali nierdzewnej, szkła i drewna. W zależności od projektu oraz umiejscowienia wykonujemy schody zewnętrzne i wewnętrzne zabiegowe, dwuzabiegowe, schody kręcone (schody spiralne), wachlarzowe, kręte tzw. kręcone oraz stopnie i tarasy z kraty szczelinowej.

 

schody kręcone Warszawa

Schody zewnętrzne

Schody na zewnątrz muszą być trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Oprócz tego schody muszą być bezpieczne i wygodne. Dokładne pomiary i wytyczne zgodne z normami pozwalają nam na przygotowanie odpowiednich i stosownych  projektów. Ważną rzeczą także jest wygląd schodów, przecież mają służyć nam lata, a przy tym mają się nam podobać.  Do schodów zewnętrznych doskonałą oprawą będzie balustrada. Najczęściej stosowany materiał na balustrady do schodów zewnętrznych jest metal, stal nierdzewna a także szkło. Stopnie, ważny element schodów który jest brany pod uwagę ze względu na nasłonecznienie, deszcz, śnieg czy mróz a także wilgoć.  Materiały wykorzystywane  na stopnie musza być solidne czyli takie, które nie ulegają szybkiemu ścieraniu.

 

schody metalowe kręcone Warszawa

Schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne są elementem wyposażenia domu, można powiedzieć że stanowią funkcję dekoracyjną , podobnie jak inne detale znajdujące się we wnętrzu. Schody wewnętrzne mogą być z drewna w połączeniu z balustradą kutą lub balustradą szklaną. Innym rozwiązaniem może być konstrukcja metalowa, stosowana zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach, chociażby ze względu na możliwość wyboru koloru. Kolejną rzeczą jest materiał, tutaj można zastosować poręcz drewnianą, metalową a także ze stali nierdzewnej. Schody wewnętrzne są elementem wyposażenia również biurowców i różnego rodzaju salonów. W tych miejscach najczęściej stosowane są schody z wysoką belką policzkową.  Są to schody metalowe, kręte na slupie, zaś belka policzkowa stanowi zarazem balustradę. Model takich schodów to przede wszystkim bezpieczeństwo, zaś spiralny kształt jest ciekawym dopełnieniem pomieszczenia.

 

schody metalowo drewniane wspornikowe Warszawa - schody metalowe

Schody kręcone - spiralne

Schody kręcone charakteryzują się nowoczesnym stylem, a ze względu na swój kształt zajmują mało miejsca. Schody kręcone są bardzo eleganckie, a całe piękno bije dzięki spiralnemu  skrętowi. Zaletą schodów spiralnych jest to, że optycznie  wydają się lekkie oraz mogą być montowane przy otworach o różnych kształtach, chociaż najczęściej są to otwory okrągłe. Aby uzyskać piękny model schodów spiralnych ,które będą w centrum pomieszczenia, można zastosować połączenie materiałów takich jak, drewno ze stalą nierdzewną, drewno ze szkłem, a nawet  drewno  egzotyczne z metalem. Dobór materiałów zależy od wystroju wnętrza, przeznaczenia i oczywiście od wizji klienta. Schody kręcone mają również zastosowanie na zewnątrz - zachwycający sposób na wejście z domu do ogrodu. Stal lub metalowa krata szczelinowa, to najczęściej używany materiał do schodów zewnętrznych ze względu na odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Schody spiralne wiodące do ogrodu, chyba nie można wymarzyć sobie nic piękniejszego.

Please publish modules in offcanvas position.